08 TEMMUZ PAZARTESİ BURSA OSMANGAZİ HİPODROMU

1.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (HAND-15) 2100Kum

MISS ECDAD: Düzlüğe çıkıldığında orta kulvardar temposunu yükselterek son 300'de yarışın liderliğini alan safkan farkı 4.5 boya çıkartarak kazanırken fazla zorlanmadığı görülmesi ve yakaladığı formuyla ilk yarışında dikkat edilmelidir.

HELLBOY: Öndeki MISS ECDAD'ın dışından ataklarına başlayan safkan rakibinin farkı açmasıyla boşlukta koşuyu 2.tamamlarken ilk yarışında takibe alınmalıdır.

POLYGLOT: Makineden tereddütlü çıkıp doldurarak öne gelip son 600'de liderliği ele geçiren safkan rakiplerine yakalanarak düşen temposu ile 3.olurken ilk yarışında çok daha farklı koşabileceği not edilmiştir.

CANIM İLYADA: Devrilerek yarışı derecesiz bitirmiştir.

2.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (HAND-15/Y2) 1800Kum

ŞEN AKYÜZ: Öndeki ULUBEY'i kovalayan safkan viraj dönüldükten sonra dışından yaptığı atakları ile başa baş birincilik mücadelesi verip rakibine yarım boy farkla hakim olarak kazanırken ilk yarışında adından söz ettirir.

ULUBEY: İlk metrelerden itibaren önde giderek koşuya tempo veren safkan kendisini kovalayan ŞEN AKYÜZ'e yakalanıp verdiği başa baş birincilik mücadelesinden yarım boyla geçilerek 2.olurken ilk yarışında değerlendiriniz.

3.KOŞU: 2 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-1/D/CAPRICE KŞ.) 1200Çim

GOOD SHIP: İyi bir çıkışla liderliği ele geçiren safkan sonlarda dışından farkı azaltarak gelen ŞEN MADENCİ ve RUSCUK'a fotoya kadar karşı gelerek kazanırken bundan sonraki yarışında yine etkili sonuç alır.

ŞEN MADENCİ: Öndeki GOOD SHIP'ın arkasında yarışı takip ederek viraj dönüldüğünde dışından ataklarına başlayıp rakibiyle arasındaki farkı başa indirerek koşuyu 2.tamamlayan safkan ilk yarışında değerlendirilmelidir.

RUSCUK: Yarışa geç adapte olarak düzlüğü 6.dönen safkan dış kulvardan özellikle son 50'de güçlü sprintiyle gelip öndeki iki rakibiyle arasındaki farkı azaltarak az farkla 3.olurken o gelişiyle kazanabilirdi. İlk yarışında çok daha iyi sonuç alacak güçtedir.

4.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (ŞARTLI-5/DHÖ) 1800Kum

TELSERENCAN: Önde istediği tempoyu bularak numara götüren safkan düzlüğe çıkıldığında üstünlüğünü koruyup içerden gelen EYMENAĞA'nın tüm ataklarına karşı gelerek beyaz bayrak ayna kazanırken ilk yarışında dikkat diyoruz.

EYMENAĞA: 63 kilo ile start aldığı yarışında bariyer dibinden özellikle son 200'de etkili ataklarıyla gelip TELSERENCAN ile arasındaki farkı yarım boya düşürerek 2.olan safkan iyi formuyla ilk yarışında dikkate alınmalıdır.

ÇELİKKALKAN: Bekleme yapan safkan dış kulvardan son 200'den itibaren ataklarına başlayıp 3.lüığü YEKSIRA'dan son anda kurtarırken ilk yarışında daha farklı koşacak güçtedir.

YEKSIRA: 63 kilo ile start aldığı yarışında viraj dönüldüğünde orta kulvardan ataklarına başlayan safkan fotoya kadar mücadelesini sürdürerek ÇELİKKALKAN'a 3.lüğü son anda kaptırıp 4.olurken ilk yarışında takibe alınız.

5.KOŞU: 3 YAŞLI ARAPLAR (ŞARTLI-4/DHÖW) 1300Çim

BARBUDA: Grubun gerisinde yarışı takip ederek bekleme yapan safkan son 100'de en dış kulvardan güçlü sprinti ile gelip GERÇEK MAVİ ve HADİ BAKALIM'a tam fotoda hakim olarak kazanırken ilk yarışında değerlendiriniz.

GERÇEK MAVİ: Yarışın liderliğini startla birlikte ele geçiren safkan son 100'de HADİ BAKALIM'a yakalanıp rakibine karşı gelse de en dıştaki BARBUDA'ya tam fotoda geçilerek 2.olurken ilk yarışında dikkat diyoruz.

HADİ BAKALIM: Önde yarışın lideri olan GERÇEK MAVİ'yi kovalayan safkan rakibiyle arasındaki farkı son 100'de azaltarak yakalarken en dıştan gelen BARBUDA'ya karşı gelemeyerek yakın aralarla 3.oldu. İlk yarışında adından söz ettirir.

KINCAL: Yarışa adapte olmakta geciken safkan dış kulvardan son 50'de canlı atakları ile gelmesine rağmen yetiştiremeyerek 4.olurken ilk yarışında daha farklı koşabileceği not edilmiştir.

6.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (KV-8) 2000Çim

SELLYBOY: Orta kulvardan yaptığı atakları ile yarışa son 200'de hakimiyetini hissettirerek kazanan safkan yakaladığı formuyla ilk yarışında adından söz ettirir.

HEGEL: Önde yarışın liderliğini yapan safkan SELLYBOY'a son 200'de yakalanıp geçilse de fotoya kadar mücadelesini sürdürerek kolay pes etmeyip 2.olurken formunu bulmaya başlamasıyla takibe alınmalıdır.

EXTRACTION: Düzlüğe çıkıldığında iç kulvardan ataklarına başlayan safkan ağır kilosu ile mücadelesini fotoya kadar sürdürüp 3.olurken ilk yarışında daha farklı koşabileceği belirlenmiştir.

7.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-4) 1300Kum

HALLAND: Startla birlikte yarışın liderliğini alan safkan rakiplerini hiçbir metrede yanına yaklaştırmayıp 5.5 boy farkla zorlanmadan kazanırken 1.20.10 bitiriş derecesiyle ilk yarışına ışık tutmuştur.

IMMORTAL PASIFIC: Orta kulvardan yaptığı atakları öndeki HALLAND'ı yakalamaya yetmeyip boşlukta 2.olan safkan etkili formu ile ilk yarışında değerlendirilmelidir.

8.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (HAND-14/DHÖW/D) 2000Kum

ORÇUNUN KIZI: Yarışın liderliğini iç kulvardan viraj dönüldüğünde ele geçiren safkan temposunu fotoya kadar bozmayıp kazanmasıyla formunu bulduğunu gösterirken ilk yarışında etkili sonuç alır.

MONAROZA: Dış kulvardan son 200'den itibaren etkili ataklarıyla gelerek 2.liği MEHİR ABLA'dan kurtaran safkanın formunu bulmaya başladığı görülüp takibe alınmasını öneririz.

MEHİR ABLA: 61 kilo ile orta kulvardan son 300'den itibaren temposunu yükselten safkan dışından gelen MONAROZA'ya 2.liği az farkla kaptırarak 3.olurken ilk yarışında daha farklı koşabileceği belirlenmiştir.

08 TEMMUZ PAZARTESİ ELAZIĞ HİPODROMU

1.KOŞU: 2 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-2/D) 1200Kum

DONT TELL MY MOM: İlk metrelerden itibaren yarışa tempo veren safkan rakiplerini fotoya kadar yanına yaklaştırmayıp 5 boy farkla kazanırken ilk yarışında söz sahibidir.

LUCKY RAIN GIRL: Düzlüğü 4.dönen safkan dış kulvardan yaptığı atakları ile koşuyu boşlukta fazla zorlanmadan 2.bitirirken ilk yarışında daha farklı koşabilecek güçtedir.

2.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (HAND-14/DHÖW/D) 1700Kum

HIZLI ÖZLEM: Yarışın liderliğini son 800'de alan safkan dışından gelen ANATOLİAN'a son 300'de yakalanıp bir ara gerisine düşmesine rağmen içerden tekrar tazeleyerek kazanma başarısını gösterirken ilk yarışında dikkat diyoruz.

ANATOLİAN: Virajı HIZLI ÖZLEM'in arkasında 2.dönerek dışından yaptığı ataklarıyla rakibine son 300'de hakimiyetini hissettirip öne geçmesine rağmen fotoya kadar karşı gelemeyip burun farkıyla geçilerek koşuyu 2.bitiren safkan ilk yarışında değerlendirilmelidir.

3.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (HAND-14) 1700Kum

SEED OF LOVE: Virajı 3.dönen safkan dış kulvardan güçlü sprinti ile gelip KING OF THE CITY'e fotoya yakın hakimiyetini hissettirerek kazanırken ilk yarışında dikkat edilmelidir.

KING OF THE CITY: Startla birlikte liderliği alan safkan üstünlüğünü son ana kadar korusa da dışından gelen SEED OF LOVE'a fotoya yakın geçilerek 2.olurken ilk yarışında adından söz ettirecek güçtedir.

AKYILDIRIMOĞLU: Son  düzlüğe çıkıldığında orta kulvardan ataklarına başlayan safkan fotoya kadar mücadelesini sürdürerek 3.olurken ilk yarışında daha farklı koşabileceği not edilmiştir.

4.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (ŞARTLI-4/DHÖW) 1700Kum

OĞLUM KAYRA: Liderliği ilk metrelerden itibaren alarak koşuya tempo veren safkan viraj dönüldüğünde ekürisi YUTANGİRDAP ve SABIR BEY'e karşı gelerek çıktığı gibi kazanırken ilk yarışında adından söz ettirir.

YUTANGİRDAP: Düzlüğe çıkıldığında iç kulvardan ataklarına başlayıp SABIR BEY ile 2.lik mücadelesi veren safkan rakibine son 100'de hakimiyetini hissettirerek ekürisi OĞLUM KAYRA'nın arkasında koşuyu bitirirken yakın takibe alınız.

SABIR BEY: Düzlüğe çıkıldığında dış kulvardan ataklarına başlayıp YUTANGİRDAP ile 2.lik mücadelesi veren safkan son 100'de düşen temposu ile rakibine karşı gelemeyip 3.olurken ilk yarışında daha farklı koşacak güçtedir.

5.KOŞU: 4 YAŞLI ARAPLAR (KV-6/DHÖ) 2000Kum

KOCATEPE: Yarışı ilk metrelerden itibaren önde kabullenerek numara götüren safkan temposunu bozmayıp 3.5 boy farkla beyaz bayrak ayna kazanırken ilk yarışında adından söz ettirir.

ALNASİP: Virajı 8.dönerek bekleme yapan safkan bariyer dibinden etkili sprinti ile gelerek koşuyu 2.tamamlarken fotoya canlı girişiyle ilk yarışında değerlendirilmelidir.

6.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (HAND-15/D) 1600Kum

MODEST GIRL: Ağır kilosu ile yarışı önde kabullenen safkan temposunu bozmadığı gibi farkı son 300 geçildiğinde daha da açarak fazla zorlanmadan kazanırken ilk yarışında adından söz ettirir.

FIRE OF GLORY: İç kulvardan yaptığı etkili atakları ile 2.liği kurtaran safkanın fotoya canlı girişi dikkat çekerken ilk yarışında mutlaka değerlendirilmesini öneririz.

DUMANLI PARS: Orta kulvarda yarışı 2.durumda götüren safkan FIRE OF GLORY'e geçilerek koşuyu 3.tamamlarken ilk yarışında daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini vermiştir.

MISS MYERS: Yarışa adapte olmakta biraz geciken safkan dış kulvardan sonlarda etkili sprinti ile gelerek ancak 4.olurken fotoya canlı girişiyle ilk yarışında daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini bırakmıştır.

7.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (MAIDEN) 1900Kum

LADY PEREGRINE: Düzlüğe çıkıldığında dış kulvardan temposunu yükselten safkan son 50'de LION SANCUTARY'e hakim olarak farkı bir anda 3.5 boya çıkarmasıyla kazanırken ilk yarışında dikkate alınmalıdır.

LION SANCUTARY: Yarışın liderliğini startla birlikte alarak numara götüren safkan son 50'de LADY PEREGRINE'e yakalanıp koşuyu 2.tamamlarken bu formuyla Maiden'dan çıkması yakındır.

COOL CHILD: 100 gün aradan sonraki yarışında öndeki LION SANCUTARY'i kovalayan safkan uzun mesafede son 200 geçildiğinde düşen temposu ile 3.olurken ilk yarışında daha farklı koşabileceği not edilmiştir.

YENİPAR: Jokeyini düşürerek koşuyu derecesiz bitirmiştir.