SUN TIME ve VERMAX günün en güvenilir isimleri "İSTANBUL"

1.Koşu: Aynada ikinci kaldığı son ikinciliğinin ardından bu koşusu için yaptığı idmanlarındaki form durumunu beğendiğim (2) ENGİNTRON ve bu pistte kazandığı yarıştaki güzel form durumunu muhafaza eden (4) NOX ATRA arasında geçmesini beklediğim birincilik mücadelesine eküri koşma avantajına sahip bulunan (1) WAR COMANDER'ın da katılmasını bekliyorum.

2.Koşu: Yarış hayatına geçtiğimiz hafta 1300 çimde kazanarak başlayan (3) ALPTEKİN ve hayatının ilk yarışını Kocaeli'de starttan çıktığı gibi 5,5 boy önde kazanırken umut ışığı saçan (4) SURKENTLİ arasında geçmesini beklediğim bir koşu.

3.Koşu: Sert gruplardaki son yarışlarını ve form durumunu bu rakipleri için yeterli karşıladığım (3) SUN TIME'yi tek tutuyorum.

4.Koşu: Bu pist-mesafedeki başarılı ikinciliğinin ardından iki ay arası olsa da usta ellerde hazırlanıp, 800/47,5 23,0 R galobunu Vedat Abiş'in yaparak bindiği (3) KING OF THE WIN'e ilk şansı veriyorum. İstikrarlı bir form grafiği çizip kolay kolay tabeladan düşmeyen bu koşusunda "Kapalı Gözlük" çıkartılan mesafesinde (5) ANADOLU LİDERİ ile sentetik pistte başarılı bir performansı bulunan (4) HUMAN TORCH favorimin öncelikli rakipleri. Özlediği birinciliğe kavuşan (1) MANDACAN bu tip mesafeli sentetik pist yarışlarına olan uyumu ile ihmal edilmemeli. Bu tip gruptaki son beşinciliği ışıltılı (8) EFSANE CAN sprint mesafesini iyi ayarlayabilmesi halinde ses getirebilir. Son koşusu formunun ölçüsü olmayan sıkı hazırlığa sahip (9) GIATRES'den bu kez farklı bir koşu bekliyorum. Önemli kilo avantajları bulunan (7) CROWNED ve (10) MATRIX bu ayağın sigorta isimleri olurlar.

5.Koşu: Son yarışlarında her ne kadar tabelaya giremese de idman pistinde formunu toparlamış görünen (6) SÜLÜNBİKE'den bugün farklı bir koşu bekliyor, başta şans veriyorum. Uzun bir süre start almasa da sıkı işler yaparak form tutan (5) AĞA TURBO ile gördüğü yarış sonrası tüm açıklarını kapatan sonlarda kuvvetli gelecek olan (7) ŞANVERDİ favorimin öncelikli rakipleri. Son yarışı ölçü olmayıp iç pistte yaptığı hazırlığında göz dolduran mesafenin etkili isimlerinden (3) AKKULA'ya ilerleyen yaşına rağmen bir çarpı atılmalı. Bu sezon 1300 çimde ve 1500 sentetikte kazanan, üst gruplardaki son yarışlarında tabela dışı kalsa da (1) LEONİDAS es geçilmemeli. Pilotu Akın Sözen'i bulan (2) DUMAN ve bu kez dişine göre grubu bulan (4) ERSAVAŞ'ı da yazarak bu ayağı kapatalım.

6.Koşu: Son yarışında 1400 çimde Gr-2'de Denizefe gibi bir rakibin arkasından ikinciliğini çok beğendiğim sentetik pisti de seven (4) ZİNCİR KOPARAN ve geçen hafta Kocaeli'de 1400'de önde istediği tempoyu bularak 1.35.63 ile beyaz bayrak ayna yaparak kazanan inatçı yarış karakterine sahip (3) O BİR ÇELİK arasında geçmesini beklediğim bir koşu olup ayırt edilmemelidir.

7.Koşu: Bir kez start alıp 1000 çimde startta 4 boy takılmasına rağmen son 400'den itibaren usta atlar gibi sprint atarak üçüncü olurken umut ışığı saçan ve hafta başı 600/36,3 23,8 R galobunda kazanacak forma sahip görünen (6) VERMAX'ı edindiği yarış tecrübesi ile ben günün en sağlam teki olarak öneriyorum.

8.Koşu: Bu pist-mesafedeki son koşusunu 1.31.57 ile kazanıp iç pistte yaptığı 800/56,0 27,5 R galobunda beğeni toplayan usta ellerdeki (3) NANDO ve son koşusunda bence mesafenin uzun oluşundan etkilenip beşincilikle yetinen bu kez kısa mesafede önde istediği tempoyu bulması halinde (3) MERTCAN TAY ikilisini ayırt etmeden değerlendirmenizi öneriyorum.

9.Koşu: Ankara'dan bir hayli formda gelen (4) LEJYONER yatkın olduğu pist ve mesafede başta şans verdiğim isim. Her yarışını bir öncekinden daha başarılı koşup sonlarda kuvvetli geldiği son ikinciliğinde dikkatimi çeken (10) CAN OĞLUM ile son koşusunu fazlaca ölçü almadığım piste yatkın (5) YAVUZKEYF favorimin yakın takipçileri olup uzun mesafeye yatkın bir isim (2) ALYADİGAR'a dikkat diyorum.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 2-4-1

2.Ayak: 3-4

3.Ayak: 3

4.Ayak: 3-5-4-1-8-9-7-10

5.Ayak: 6-5-7-3-1-2-4

6.Ayak: 4-3

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 3-5-4-1-8-9-7-10

2.Ayak: 6-5-7-3-1-2-4

3.Ayak: 4-3

4.Ayak: 6

5.Ayak: 4-3

6.Ayak: 4-10-5-2

Formda safkan ÖZERDİNÇ cazip programın teki "ELAZIĞ"

1.Koşu: İki yarış koştuktan sonra idman pistinde formunu daha da geliştirmiş görünen (4) UNBALANCED favorim. İlk yarışını koşacak olmasına rağmen bu yarışı için güzel bir hazırlık devresi geçiren (1) MAGIC POWER güçlü orijiniyle ikinci atım. Yarış koştukça formunu bir adım daha ileriye taşıyan (2) NOKRAT'a bu grupta bir çarpı atılmalı. Urfa'da bu mesafede üst gruptaki son üçüncülüğüne göre (6) ZİZOĞLU yazılır. Bu pist-mesafedeki son yarışında ikinci olurken bariyer dibinden yaptığı etkili sprintiyle ilgimi çeken (7) BOYRAZ GÜLÜ gelişen formuyla ıskalanmamalıdır.

2.Koşu: Üç ay ara verdikten sonra girdiği bu pist-mesafedeki yarışında düzlüğü gerilerde dönmesine ve 63 kilosuna rağmen sondaki diri atağı ile ikinci olurken göz dolduran (9) KUMLUBEL artan formu ve bu kez hafif kilosu ile en şanslı isim. (4) ASABİ ile (7) TRADER favorimin yakın takipçileridirler.

3.Koşu: Bu pist-mesafedeki son iki yarışında başarılı bir performans sergileyen (1) KURT KIZI ve Adana'daki son üçüncülüğü oldukça başarılı (2) RÜYADA ikilisi ayırt edilmeden birlikte yazılmalıdır.

4.Koşu: Yarışları üst üste gelmesine rağmen yakalamış olduğu etkili formuyla bu tip mesafelerdeki son yarışlarında başarılı bir performans sergileyen (7) ÖZERDİNÇ bence günün en güvenilir ismidir.

5.Koşu: İki yarış önce 2000'de gösterişli kazanan, yine aynı pist-mesafede geçen haftaki üçüncülüğü de başarılı olan (4) SAPADERE bu formu ile ilk atımdır. Son yarışında çıkartılan "Kapalı Gözlük" aksesuarı bu koşusunda yeniden takılan F.Yardımcı'nın bindiği (2) GÖBEKLİTEPE AĞASI ile gördüğü her yarış sonrası formunu bulduğunu başarılı son ikinciliğiyle belli eden ayağına çabuk isim bir kez daha N.Altın'ın bindiği (6) DOĞAN KHAN favorimin yakın takipçileri. Uzun bir aranın ardından ilk yarışını koşsa da son haftalarda hız kazandırdığı idmanlarıyla form tutan (7) KANATLI TAY bu grupta ihmale gelmeyecek kaliteye sahip. Starttan 10 boy geç çıkış yapıp beşinci kaldığı 1200'deki son beşinciliği dikkat çekici olan (3) CANOVA ses getirebilir. (5) YARAMAZ SALİH şanslı bir başka isim olup (1) DİKME AĞASI kuponlara işaretlenmeli.

6.Koşu: Adana'daki son yarışını ölçü almadığım, Elazığ'a gelerek idman pistinde beğeni toplayan F.Yardımcı'nın bindiği (6) RIO THE GLORY'den bu kez farklı bir koşu bekliyor, başta şans veriyorum. İlk yarışında ikinci olurken sergilediği performansıyla ilgi odağı olan (4) KİNG İHSAN ile ilk startında ikinci olduktan sonra yaklaşık üç ay arası olmasına rağmen ilgililerinin üzerine titreyerek hazırladığı (3) GALLOON favorimin yakın takipçileri olup dilbağı denendiği bu pistteki ilk yarışında geçen hafta başarılı bir ikincilik yapan gelişen forma sahip (8) FIRE AND POWER ihmal edilmemelidir.

7.Koşu: Bu pist-mesafedeki son yarışını 2.11.40'lık derecesi ile beyaz bayrak ayna yaparak 15 boy önde kazanma başarısını gösteren (7) KURTULUŞ ANADOLU koruduğu formu ile yine aynı taktik anlayışı ile bitirebilir. F.Yardımcı'nın ısrarla bindiği (5) POWERFUL GIRL sevdiği mesafede bugün özlediği birinciliğe uzanabilir. Diyarbakır'da 1700-1800'de kazanan idman pisti görüntüsü de gayet iyi (6) LADY SHOT'a bir çarpı atılmalıdır.

8.Koşu: Diyarbakır'da bu mesafedeki son yarışında uzun bir süre önde forse ettiği koşuyu aynada ikinci bitiren artan form durumuna sahip (1) BAK GELDİM ve ilk yarışını koşacak olmasına rağmen güzel bir hazırlık devresi geçiren kum piste yatkın pedigriye sahip (2) BİROL PAŞA ayırt edilmemelidir.

9.Koşu: İdeal pist ve mesafesinde start alan N.Altın'ın bindiği (9) YAVUZKAN mükemmel formuyla en şanslı isimdir. Bu aralar formunda ilerlemeler kaydeden (10) PRESTİJ ile zaman zaman etkili yarışlar koşabilen (5) KRALDOĞAN favorimin öncelikli rakipleri. Tedaviden çıktıktan sonra geçen hafta üst grupta yarış gören (3) MATARACI'dan bu kez farklı bir koşu bekliyorum. Bu tip mesafeleri seven (7) KRALEMİR şanslı bir başka isim olup (2) GÜRKAN BEY kuponlarda bulunulmalıdır.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 4-1-2-6-7

2.Ayak: 9-4-7

3.Ayak: 1-2

4.Ayak: 7

5.Ayak: 4-2-6-7-3-5-1

6.Ayak: 6-4-3-8

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 7

2.Ayak: 4-2-6-7-3-5-1

3.Ayak: 6-4-3-8

4.Ayak: 7-5-6

5.Ayak: 1-2

6.Ayak: 9-10-5-3-7-2