VERMAX İlk Yarışına Göre Kazanır "İSTANBUL"

1.Koşu: 1500 metredeki son Handikap-15 koşusunu kazanan (4) NOX ATRA'yı idmanlarında gayet iyi durumda görüyorum. İlk kez çıktığı uzun mesafedeki yarışını kolay kazanan (5) ES ES WARIROR yine etkili sonuç alacak güçte görünürken, (2) ENGİNTRON 2.tamamladığı son koşusu ile mutlaka yazılmalıdır. Grubun en yüksek handikap puanına sahip ismi (1) WAR COMANDER, tabelanın iyi yerlerinde görünen (3) LAST TANGO ve 2000 metrede Maiden'dan çıkan (7) STAR AND MOON sırasıyla bu ayağın dikkate alınması gereken diğer isimleri.

2.Koşu: Kocaeli kum pistinde kazanarak yarış yaşamına başlayan (4) SURKENTLİ'nin rakiplerine yine üstünlük sağlamasını bekliyorum. 1300 çim pistteki ilk startından birincilikle ayrılan (3) ALPTEKİN ile bugüne kadar start aldığı iki koşusu da etkili olan (1) UZAK DOĞU şansı yüksek diğer taylardır.

3.Koşu: Güç ve kalite olarak üstün olduğu grupta start alacak olan (3) SUN TIME jokeyi Vedat Abiş ile kazanmasını beklediğim isimdir.

4.Koşu: İlk ayak zor bir yarış ile başlıyor. Ben ilk şansı son koşularında gösterdiği etkili performansı ile (4) HUMAN TORCH'a veriyor, ağır kilosuna rağmen fit durumdaki (2) OSOLIMIA'yı üst sıralarda değerlendirmenizi öneriyorum. İki aylık bir aranın ardından start alacak olan (3)KINGOFTHEWIN güven verirken, tabeladan düşmeyen (5) ANADOLU LİDERİ'ni dikkate almanızı tavsiye ederim. Mesafeye yatkın olması ile (9) GIATRES ve son 2.liği başarılı (7) CROWNED sürprizlerim.

5.Koşu: Son koşuları gücünün karşılığı olmayan (6) SÜLÜNBİKE'nin bu yarışı ile çıkışa geçmesini bekliyorum. (7) ŞANVERDİ uzun aradan sonra yarış görerek açıklarını gidermesiyle bu kez farklı koşacak güçte olup, (5) AĞA TURBO 200 günlük aranın ardından start alacak olsa da idman yönünden eksiksiz durumuyla ses getirebilir.

6.Koşu: Kocaeli 1400 kum pistinde kazandığı yarışında formunu bulduğunu gösteren (4) O BİR ÇELİK ile 1400 çim pistteki son koşusunu DENİZ EFE'nin arkasında 2.bitirip formunu çok daha üst seviyeye çıkartan (4) ZİNCİRKOPARAN bu ayağın önde gelen isimleridir.

7.Koşu: Hayatının ilk startında çim pistte mücadele vererek yarışa 4 boy geç başlayıp adaptasyon sorunu yaşayıp sonlardaki sprinti ile 3.olurken güçlü bir isim olduğunu gösteren (6) VERMAX bu kez kazanmasını beklediğim taydır.

8.Koşu: Daha uzun mesafedeki son yarışında fotoya yakın temposu düşerek 5.kalan (3) MERTCANTAY'ı bu kez kısalan mesafede ilk planda öneriyorum. Çim pistteki etkili performansı ile (2) NEZENGÜL ve 1400 çim pistteki son yarışını kazanarak formunu aynı şekilde sürdüren (4) NANDO yakın rakip gördüğüm isimlerdir.

9.Koşu: İyi gidişine son 7.liğinde dur demesine rağmen bu koşusunda farklı koşmasını beklediğim (7) YAVUZKEYF'i en şanslı isim olarak görüyorum. Ankara'dan gayet iyi durumda gelen çimci (4) LEJYONER ile mesafeyi grup içerisinde en iyi koşan isimlerden olan (1) AHEN TAY rakipleridir. Son günlerin önemli gelişme gösteren ismi (10) CAN OĞLUM, yarış hazırlıklarında toparlanmış görünen (8) TARSUS ŞELALESİ ve sonlardaki sprintini gerçekleştirebilirse (2) ALYADİGAR sırasıyla bu ayağın dikkate alınması gereken isimleridir.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 4.5.2.1.3.7

2.Ayak: 4.3.1

3.Ayak: 3

4.Ayak: 4.2.3.5.9.7

5.Ayak: 6.7.5

6.Ayak: 3.4

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 4.2.3.5.9.7

2.Ayak: 6.7.5

3.Ayak. 3.4

4.Ayak: 6

5.Ayak: 3.2.4

6.Ayak: 5.4.1.10.8.2

KURTULUŞ ANADOLU Yine Birinciliğe Yakın "ELAZIĞ"

1.Koşu: Her yarışı bir öncekinden başarılı (7) BOYRAZ GÜLÜ'nün bir adım önde olduğu bu yarışta, ilk kez koşacak olan (1) MAGIC POWER hız kazandırdığı hazırlıkları ile şansını yüksek bulduğum bir isimdir. Dikkat çeken 3.lüğü sonrası gelişme gösteren (6) ZİZOĞLU ile artan yarış tecrübesine sahip (4)UNBALANCED devreye girebilecek diğer taylardır.

2.Koşu: Tabela içerisinde yer bulduğu son koşularında formda gördüğüm (7) TRADER'ın jokeyi Ferit Yardımcı ile kazanmasını bekliyor, tek yazılmasını öneriyorum.

3.Koşu: Kazandığı yarışından sonraki 2.liğinde gayet iyi bir performans gösteren (1) KURT KIZI ile grubun formda diğer kısrağı (2) RÜYADA birlikte yazılmasını tavsiye edeceğim isimlerdir.

4.Koşu: Uzun mesafelerde etkili koştuğu gibi formu da gayet iyi (7) ÖZERDİNÇ kazanmaya yakındır. Tabelada yer bulduğu koşularından sonra sürekli daha farklı duruma ulaşan (9) REBER ciddi rakip görünürken, her an patlama yapabilecek güçteki (6) GECE IŞIĞI'nı dikkate alınız.

5.Koşu: Uzun mesafede kazandığı yarışı sonrası yine 2000 kum pistte start alarak 3.lük elde eden (4) SAPEDERE favorimdir. Jokeyi Ferit Yardımcı ile (2) GÖBEKLİTEPE AĞASI bu kez farklı sonuç elde edecek güçte görünürken, süratli yapısıyla (6) DOĞAN KHAN önde boş kalırsa çıktığı gibi bitirmeye çalışacaktır. Bu kez makinede fazla kalmadığı taktirde (3) CANOVA, düzlük sprintiyle rakiplerini avlamaya çalışacak olan (5) YARAMAZ SALİH ve 203 gün aradan sonra start alacak olsa da kalitesi yeterli (7) KANATLI TAY sırasıyla tavsiye edeceğim isimlerdir.

6.Koşu: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden yarışında; Adana'dan geldikten sonra gelişme gösteren (6) RIO THE GLORY'nin şansını biraz daha yüksek buluyorum. İlk startındaki 2.liği ardından bir süre dinlendirilen (3) GALLOON ile tabeladan düşmeyerek sürekli üzerine koyan (11) MELİS HANIM mutlaka yazılmalılar. (4) KING İHSAN ilk yarışındaki 2.liğinde etkili bir performans gösterirken, (8) FIRE AND POWER seri yapısıyla rakiplerini geçebilir. Yarış yaşamına yeni başlayacak olan (7) SUPERBELLA hız kazandırdığı çalışmaları ile dikkate alınmalıdır.

7.Koşu: 1900 kum pistteki son Şartlı-4 yarışını önde iyi bir tempo bularak kolay kazanan (7) KURTULUŞ ANADOLU jokeyi Mehmet Taşkaya ile tek yazılmasını uygun karşıladığım isimdir.

8.Koşu: İlk defa start alacak olan (2) BİROL PAŞA eksiksiz yarış hazırlıkları ile dikkat çekmesinin yanısıra orijin yönünden ilerisi için ümit vermesiyle ilk şans tanıdığım isimdir. Diyarbakır'daki son 2.liğinde önemli gelişme gösteren (1) BAK GELDİM yakın rakibi olup, aralarındaki mücadele bence birinciyi belirleyecektir.

9.Koşu: Diyarbakır'daki son etkili koşularında formda olduğunu gösteren (9) YAVUZKAN ile etkili yarışları ile dikkatimi çeken (13) FIRTINAİBİŞ bu ayağın önde gelen isimleridir. Tabelada tutunduğu koşusu sonrası farklı duruma ulaşan (4) CAN EFTELYA ile kuma yatkın (10) PRESTİJ mutlak suretle yazılmasını önereceğim isimlerdir. Mesafenin kısa olması ile (3) MATARACI, bu tip gruplarda ses getirebilen (5) KRALDOĞAN ve başarılı 2.liği sonrası kısa mesafedeki yarışında istediğini alamasa da (7) KRALEMİR sırasıyla değerlendirilmesini önereceğim isimlerdir.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 7.1.6.4

2.Ayak: 7

3.Ayak: 1.2

4.Ayak: 7.9.6

5.Ayak: 4.2.6.3.5.7

6.Ayak: 6.3.11.4.8.7

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 7.9.6

2.Ayak: 4.2.6.3.5.7

3.Ayak: 6.3.11.4.8.7

4.Ayak: 7

5.Ayak: 2.1

6.Ayak: 9.13.4.10.3.5.7