07 TEMMUZ PAZAR İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU

1.KOŞU: 3 YAŞLI ARAPLAR (MAIDEN/DHÖ) 1200Sent.

ATILGAN: Start verildikten 200 metre sonra liderliği alan safkan bariyer dibinden farkı azaltarak gelen HIZLI VEYSEL'e karşı gelerek kazanırken 1.21.61 derecesi aynı gün diğer Maiden kazanan KAYA DÜNYASI'nın 1.22.35 derecesinden daha iyi olmasıyla ilk yarışında dikkat diyoruz.

HIZLI VEYSEL: Bariyer dibinden yaptığı güçlü ataklarıyla öndeki ATILGAN ile arasındaki farkı fotoya kadar buruna düşürüp 2.olan safkanın 1.21.62 derecesi aynı gün diğer Maiden kazanan KAYA DÜNYASI'nın 1.22.35 derecesinden daha iyi olmasıyla kazanması yakındır.

ÖZTAMER: Orta kulvardan son 300'den itibaren ataklarına başlayıp ATILGAN ve HIZLI VEYSEL'in dışından gelen safkan rakiplerini yakalayamasa da 3.lüğü ile formda görünürken 1.21.93 derecesi aynı gün diğer Maiden kazanan KAYA DÜNYASI'nın 1.22.35 derecesinden daha iyi olmasıyla yakın takibe alınmalıdır.

2.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (HAND-16) 1900Çim

LOWER SPIRIT: 1300 startından itibaren liderliği alıp koşuya tempo veren safkan viraj dönüldüğünde rakiplerini yanına yaklaştırmayıp 5 boy farkla fazla zorlanmadan kazanırken ilk yarışında etkili formu ile iyi sonuç alır.

JAN AQUA: İç kulvardan düzlükten sonra ataklarına başlayan safkan öndeki LOWER SPIRIT'i yakalayamasa da 2.liği vermezken ilk yarışında daha farklı koşabilecek güçte görülmüştür.

3.KOŞU: 2 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-3) 1200Çim

FADELESS MOONLIGHT: Startla birlikte yarışın liderliğini alan safkan temposunu fotoya kadar bozmayıp rakiplerini yanına yaklaştırmadan 4.5 boy farkla kazanırken ilk yarışında etkili formuyla mutlaka değerlendiriniz.

VAHŞİ BAWIKAL: Düzlüğe çıkıldığında orta kulvardan ataklarına başlayan safkan tüm çabalarına rağmen öndeki FADELESS MOONLIGHT'ı yakalayamasa da 2.liği vermezken ilk yarışında takibe alınmalıdır.

SHEER FORCE: Orta kulvardan son 300'den itibaren ataklarına başlayan safkan 3.lüğü ile formunu bulmaya başladığını gösterirken ilk yarışında notlarınız arasına alınız.

SİAN: Bekleme yaparak yarışa geç adapte olan safkan dış kulvardan son 100'de etkili sprinti ile gelip 4.olurken fotoya canlı girişiyle ilk yarışında çok daha farklı koşabileceği belirlenmiştir.

4.KOŞU: 3 YAŞLI ARAPLAR (MAIDEN/DHÖ) 1200Sent.

KAYA DÜNYASI: Virajı 8.dönerek bekleme yapan safkan dış kulvardan güçlü atakları ile gelip son 20 metre içerisinde DOĞUNUN KARATAŞI'na hakimiyetini hissettirerek kazanırken ilk yarışında değerlendiriniz.

DOĞUNUN KARATAŞI: Startla birlikte yarışın liderliğini alan safkan üstünlüğünü son ana kadar korurken dışından gelen KAYA DÜNYASI'na karşı gelemeyerek 1 boy gerisinde koşudan 2.ayrıldı. İlk yarışında etkili formu ile adından söz ettirir.

KAHRAMAN EVLAT: 61 kilo ile start aldığı yarışına biraz geç adapte olan safkan bariyer dibine girerek yaptığı atakları ile koşuyu 3.tamamlarken bu formuyla Maiden'dan çıkmasının yakın olduğunu söyleyebiliriz.

KÜÇÜK MİRZA: Orta kulvardan son 400'den itibaren temposunu yükselterek ön grupta mücadele veren safkan fotoya yakın rakiplerine karşı gelemeyerek 4.olurken ilk yarışında daha farklı koşabilecek güçte görülüp notlarınız arasına alınız.

5.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (HAND-21/DHÖW/GÖZ NURUNU KORUMA VAKFI KŞ.) 1200Çim

GÜRBOĞA: Startla birlikte liderliği alan safkan orta kulvardan gelen LUSİA ile son 200'den itibaren giriştiği başa baş mücadeleden rakibine fotoya kadar karşı gelerek kazanırken 1.18.18 bitiriş derecesiyle ilk yarışında dikkat diyoruz.

LUSİA: Orta kulvardan son 400'den itibaren ataklarına başlayan safkan GÜRBOĞA'yı 200'de yakalayıp başa baş mücadele verirken rakibini tüm çabalarına rağmen geçemeyerek burun farkıyla gerisinde 2.oldu. 1.18.19 bitiriş derecesiyle ilk yarışında değerlendiriniz.

LİMA: Düzlüğe çıkıldıktan sonra iç kulvara girmeyi tercih edince trafik sorunu yaşayıp son 200'de dış kulvara açılarak ataklarına başlayıp zaman kaybı yaşayıp 63 kilo ile koşudan 3.ayrılan safkan bugün için çok daha iyi sonuç alabilirdi. İlk yarışında mutlaka değerlendirilmeye alınmalıdır.

6.KOŞU: 2 YAŞLI İNGILIZLER (G3/SADUN E.G.ATIĞ KŞ.) 1200Çim

CAZATOR DE OSOS: Bekleme yaparak virajı 5.dönen safkan NART ATEŞİ'nin içinden yaptığı güçlü sprinti ile rakibine son 50 geçildiğinde hakimiyetini hissettirip kazanırken 1.10.96 bitiriş derecesiyle ilk yarışında adından söz ettirir.

NART ATEŞİ: Dış kulvardan yaptığı ataklarıyla koşuya son 300'de hakimiyetini hissettiren safkan bu metreler geçildiğinde pistte biraz gezinmeye başlarken içinden gelen CAZATOR DE OSOS'a karşı gelemeyerek koşudan 1.11.17 derecesiyle 2.ayrıldı. Formu iyi olup ilk yarışında daha etkili koşacak güçtedir.

DEO VOLENTE: Kısa mesafede yarışa fazla iyi başlayamayıp grubun gerisinde kalan ve virajı 8.dönen safkan dış kulvardan özellikle son 100'de güçlü sprinti ile gelerek 3.olurken fotoya canlı girişiyle ilk yarışında adından söz ettirir.

7.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (ŞARTLI-4) 2200Çim

GOLDEN RULER: Yarışın liderliğini 1600 startı geçildiğinde alarak koşuyu forse eden safkan dışından gelen CATCH THE STARS'a son 200'de yakalanıp hatta bir ara yarım boy gerisine düşmesine rağmen tekrar tazeleyerek kazanma başarısını gösterirken formunu bulması ile lilk yarışında dikkat edilmelidir.

CATCH THE STARS: Dış kulvardan yaptığı ataklarıyla koşuya son 200'de hakimiyetini hissettiren safkan içindeki GOLDEN RULER'ın tekrar tazelemesiyle koşuyu 2.bitirirken ilk yarışında iyi formu ile değerlendirilmelidir.

8.KOŞU: 4 YAŞLI ARAPLAR (HAND-14/DHÖW) 2100Çim

KING RASİM: En dış kulvardan yaptığı ataklarıyla son 100'de TUNÇYILMAZ ve GÖKYÜZÜNDE ile başa baş birincilik mücadelesine girişen safkan rakiplerine fotoya yakın hakimiyetini hissettirerek kazanırken formunu bulması ile ilk yarışında dikkat diyoruz.

TUNÇYILMAZ: Dış kulvardan yaptığı ataklarıyla son 100'de KING RASİM ve GÖKYÜZÜNDE ile başa baş birincilik mücadelesi veren safkan az farkla koşuyu 2.tamamlarken formunu bulduğu görülmesi ile ilk yarışında notlarınız arasına alınız.

GÖKYÜZÜNDE: Dış kulvardan etkili ataklarıyla gelip son 100'de KING RASİM ve TUNÇYILMAZ ile başa baş birincilik mücadelesi veren safkan yakın ara koşudan 3.ayrılırken formunu bulmasıyla ilk yarışında takibe alınmasını öneririz.

ÇALHAN: Makineden 10 boy geç çıkış yaparak doldurarak ön tarafa gelip efor sarfeden safkan virajı 2.dönerken özellikle son 200'den itibaren düşen temposuyla gücü kalmayarak koşudan 6.ayrıldı. İlk yarışında çok daha farklı koşacak olup notlarınız arasına alınız.

9.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (HAND-15) 1400Sent.

GET OUT THE WAY: Orta kulvardan yaptığı atakları ile son 200'de yarışa hakimiyetini hissettirip farkı 4 boya çıkartarak fazla zorlanmadan kazanırken ilk yarışında adından söz ettirir.

CASTIGLIANO: 326 gün aradan sonraki yarışında önde giderek virajı 2.dönen safkan orta kulvarda mücadelesini sürdürüp GET OUT THE WAY'e karşı gelemese de 2.liği kurtarırken ilk yarışında daha farklı koşabileceği belirlenmiştir.

ULTIMATE DECISION: Bekleme yaparak düzlüğü ön grubun gerisinde dönen safkan en dış kulvardan sonlarda güçlü sprinti ile gelernek 3.olurken o gelişiyle 2.liği kurtarabilirdi. Formu gayet iyi olup ilk yarışında ge kalmazsa adından söz ettirir.

PRENSES DALAKA: Bekleme yapan safkan dış kulvardan sonlarda etkili sprinti ile gelerek yakın ara koşuyu 4.bitirirken o gelişiyle daha farklı sonuç alabilirdi. Bu aralar çıkış içerisinde olmasıyla takibe alınmasını tavsiye ederiz.

MARISCAL: Orta kulvardan son 200'de yaptığı atakları ile koşuyu 5.bitiren safkanın formunda gelişmeler görülüp ilk yarışında sürpriz gerçekleştirebilir.

07 TEMMUZ PAZAR İZMİR ŞİRİNYER HİPODROMU

1.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-4) 1800Çim

ULTRA FAST: Yarışın liderliğini startla birlikte ele geçiren safkan dışından gelen TYATIR'a fotoya kadar karşı gelerek beyaz bayrak ayna kazanırken ilk yarışında dikkat diyoruz.

TYATIR: 93 gün aradan sonraki yarışında viraj dönüldükten sonra ULTRA FAST'in dışından ataklarına başlayan safkan farkı fotoya kadar 1 boya düşürerek 2.olurken ilk yarışında daha farklı koşabilecek güçtedir.

SILENT DESTINY: Orta kulvardan özellikle son 100'de canlı ataklarıyla gelip öndeki iki rakibi ile arasındaki farkı azaltarak koşudan 3.ayrılan safkanı ilk yarışında notlarınız arasına alınız.

2.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (ŞARTLI-5/D) 1300Çim

CRAZY AMAZON: Bariyer dibinden yaptığı atakları ile koşuya son 300'de hakimiyetini hissettiren safkan rakiplerine fotoya kadar karşı gelerek kazanırken formunu bulmasıyla etkili koşmaya devam eder.

THUNDER JEST: Orta kulvardan son 300'den itibaren ataklarına başlayan safkan öndeki CRAZY AMAZON'u yakalayamayıp koşuyu 2.tamamlarken ilk yarışında değerlendirilmelidir.

LADY NORTH: 131 gün aradan sonraki yarışında bekleme yapan safkan orta kulvardan son 200 geçildiğinde etkili atakları ile gelerek koşuyu 3.tamamlarken ilk yarışında çok daha farklı koşabileceği belirlenmiştir.

3.KOŞU: 3 YAŞLI ARAPLAR (ŞARTLI-4/DHÖW/D) 1200Çim

ALTIN GÖL: Düzlüğü iç kulvardan dönerek daha sonra dış kulvara açılarak gerçekleştirdiği etkili sprinti ile öndeki ÇİKİLETA'ya fotoya 50 metre kala hakimiyetini hissettirerek kazanan safkan farkı bir anda 5.5 boya çıkarmasıyla ilk yarışı için ümit vermiştir.

ÇİKİLETA: Startla birlikte yarışın liderliğini alan safkan son 50'ye kadar üstünlüğünü korurken dışından gelen ALTIN GÖL'e karşı gelemeyerek 2.olurken ilk yarışında dikkat diyoruz.

4.KOŞU: 4 YAŞLI ARAPLAR (ŞARTLI-5/DHÖW) 1400Kum

FİKOBABA: Bekleme yaparak virajı 6.dönen safkan iç kulvardan etkili atakları ile gelip son 100'de rakiplerine hakim olarak kazanırken bundan sonraki yarışında adından söz ettirir.

AĞIR ABİ: 140 gün aradan sonraki yarışında dış kulvardan gelip son 200'de hakimiyetini hissettiren safkan içindeki FİKOBABA'ya karşı gelemeyerek koşuyu 2.tamamlarken ilk yarışında çok daha farklı koşacak güçtedir.

RAŞİT AĞBİ: Makineden 4 boy geç çıkarak ilk metrelerde grubun gerisinde kalan safkan bariyer dibinden özellikle son 50'de güçlü sprint ile gelerek koşuyu 3.tamamlamasıyla dikakt çekerken ilk yarışında notlarınız arasına alınız.

5.KOŞU: 2 YAŞLI İNGILIZLER (MAIDEN) 1200Çim

ALMANYALI KIZ: Ön gruba yakın giderek virajı 2.dönen safkan orta kulvardan artırdığı temposu ile koşuya son 300'de hakimiyetini hissettirip üstünlüğünü fotoya kadar koruyarak kazanırken ilk yarışında dikkat edilmelidir.

CAN AYVALIK: 79 gün aradan sonraki yarışında orta kulvardan özellikle son 100'de güçlü sprinti ile gelip koşuyu 2.bitiren safkanın ilk yarışında çok daha farklı koşabilecek güçte bir isim olduğu not edilmiştir.

SAHA YAKUT: Grubun gerisinde yarışı takip ederek virajı 8.dönen safkan iç kulvara girerek bariyer dibinden son 50'de güçlü sprinti ile gelip koşuyu 3.bitirirken fotoya canlı girişiyle ilk yarışında değerlendirilmelidir.

LUCKY BREATH: Yarışa iyi başlayıp önde lider durumdayken son 600'e gelinmeden pistin dışına savrularak koşuyu 9.bitiren safkanın ilk yarışını buna göre değerlendiriniz.

6.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (HAND-21/DHT) 1900Çim

BABA FAHRETTİN: Ön tarafta istediği tempoyu bulan safkan düzlüğe çıkıldığında rakiplerine karşı gelip yanına yaklaştırmadan 4 boy farkla beyaz bayrak ayna kazanırken ilk yarışında adından söz ettirir.

FIRAT BABA: Bekleme yaparak son 400'de 6.durumda olan safkan dış kulvardan güçlü atakları ile gelip 2.liği kurtarmasıyla formda görünürken fotoya canlı girişi ile ilk yarışında mutlaka değerlendirilmelidir.

KIVILCIMKIZ: Son 400'den itibaren orta kulvardan ataklarına başlayan safkan 2.liği son anda dışından gelen FIRAT BABA'ya kaptırarak koşudan 3.ayrılırken ilk yarışında etkili formu ile takibe alınmalıdır.

ANAYURT: Orta kulvardan son 200'den itibaren etkili ataklarıyla gelip ön grup ile arasındaki farkı azaltan safkan yakın ara 4.lüğü ile dikkat çekerken ilk koşusunda takibe alınmasını öneririz.

7.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (HAND-16) 1200Çim

KEEN EYE: 173 gün aradan sonraki yarışını ön tarafta kabullenerek liderliği alan safkan virajı 3 boy önde dönüp dışından gelen DR AZİZ ve PATRICK WILDING'e fotoya kadar karşı gelerek 1.11.93 derecesiyle kazanırken ilk yarışına ışık tutmuştur.

DR AZİZ: 61 kilo ile start aldığı yarışında orta kulvardan son 200'de etkili ataklarıyla gelen safkan KEEN EYE ile arasındaki farkı fotoya kadar yarım boya  düşürerek 2.olurken o gelişiyle kazanabilirdi. Formunu bulması ve 1.11.98 derecesiyle ilk yarışında dikkat ediniz.

PATRICK WILDING: Orta kulvardan son 200'den itibaren etkili ataklarıyla gelen safkan yakın ara 3.olarak formda görünürken 1.12.00 bitiriş derecesiyle ilk yarışında değerlendirilmelidir.

ROTASIZ KAPTAN: Start çıkışında jokeyini düşürerek yarışı derecesiz bitirmiştir.

8.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (ŞARTLI-3/DHÖW/D) 1300Çim

SELCAN HATUN: Grubun en gerisinde yarışı takip ederek düzlüğü 9.dönen safkan bariyer dibinden son 100 geçildiğinde güçlü sprintiyle gelip ADEN PERİSİ'ne tam fotoda hakimiyetini hissettirerek kazanırken ilk yarışında dikkat diyoruz.

ADEN PERİSİ: Düzlüğü 6.dönerek dış kulvardan yaptığı atakları ile koşuya son 50'de hakimiyetini hissettiren safkan içerden gelen SELCAN HATUN'a tam fotoda geçilerek boyun farkıyla 2.olurken yakaladığı formu ile ilk yarışında adından söz ettirir.

ÖZÜMCAN: Orta kulvardan son 200'den itibaren yaptığı atakları ile koşuyu 3.tamamlayan safkanın formunda gelişmeler görülüp ilk yarışında notlarınız arasına alınız.

VODA: Startla birlikte liderliği alıp önde yarışın liderliğini yapan safkan üstünlüğünü son 100'e kadar korurken bu metrelerde rakiplerine yakalanıp fotoya kadar düşen temposu ile 4.olurken ilk yarışında daha farklı koşacak güçtedir.